Holowanie ciężarówek i samochodów dostawczych

Holowanie ciężarówek i samochodów dostawczych

Również najbardziej ostrożna jazda nie zapewni nam tego, że na miejsce dotrzemy bez żadnych problemów. Tym bardziej, że także naprawdę dobrze utrzymany pojazd w niektórych sytuacjach może po prostu się zepsuć. O ile posiadacze osobowych aut nie będą mieć wówczas poważnych problemów (jeżeli bowiem nie będą w stanie wezwać pomocy drogowej, prawdopodobnie podholuje ich jeden z użytkowników drogi z działającym autem), to w przypadku awarii auta dostawczego te potrafią być bardzo niebezpieczne. Dobrze zatem zawczasu znaleźć zaufaną firmę oferującą holowanie ciężarówek i zatroszczyć się o to, by jej numer zawsze znajdował się w kabinie auta.

Holowanie ciężarówek – zasięg

Najistotniejsze oczywiście okaże się to, na jakim terenie dana ekipa oferuje opisywane usługi. Wiele aut ciężarowych kursuje zazwyczaj na określonych trasach – najlepiej zatem znaleźć ekipę, mającą w ofercie holowanie ciężarówek na obszarze, na którym auta często się znajdują – na przykład, jeśli pracujemy w szczególności na terenie takich miejscowości jak Sanok czy Brzozów, wybierzmy ofertę koncentrującą się na Podkarpaciu. Oczywiście niekiedy niezbędna będzie pomoc na większym obszarze – wówczas należy postawić na ekipę działającą w całej Polsce.

Holowanie ciężarówek w pakiecie assistance

Naprawdę przydatną opcją jest udostępnienie firmowego parkingu – auto może tam pozostać aż do czasu serwisowania. Firmy świadczące holowanie ciężarówek czasem współdziałają również ze służbami mundurowymi, a to w w dużej mierze rzutuje na łatwość dopełnienia wszelkich spraw w związku z wypadkiem. Przy poszukiwaniach pomocy drogowej dobrze także sprawdzić to, czy jej oferta dostępna jest w pakiecie assistance danego ubezpieczyciela – umożliwi to ograniczenie kosztów holowania ciężarówek i nieuniknionych wówczas napraw auta.