Powłoka lakierów w autach jest bardzo podatna na uszkodzenia. Niekiedy przecież starczy niewielkie uderzenie, by pojawiły się na niej rysy. Naprawdę dokuczliwe może to okazać się przy czyszczeniu lakieru ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Niektóre wprawdzie dają się łatwo doczyścić, jednak inne mogą okazać się przyczyną poważnych problemów. Silne szorowanie zazwyczaj skutkuje zarysowaniem lakieru oraz niższymi lub większymi wydatkami jego naprawy. Dlatego do usunięcia zaschniętych owadów, polimerów czy olejów powinniśmy użyć specjalistycznych środków. Zwłaszcza, że nie są one drogie, a ich wyszukanie z pewnością nie jest skomplikowane. Jakie środki okażą się zatem w tym przypadku przydatne?
Jak jest zrobiona glinka do lakieru?
Najefektywniejszym i, co najistotniejsze, najpewniejszym preparatem do czyszczenia powierzchni lakierowanych okazuje się bez wątpienia glinka do lakieru. Co ważne, ten nowoczesny produkt pozwala na dogłębne oraz dokładne wypolerowanie powłok lakierowanych, a przy tym nie powoduje ich uszkodzenia. Do produkcji glinki do lakieru wykorzystuje się związki tytanu, dzięki czemu z łatwością wywabia ona także zabrudzenia z olejów, żywice czy odpryski asfaltu. Warto również wspomnieć, iż glinka do lakieru świetnie sprawdza się jako środek do mycia pozostałych powierzchni – między innymi szyb w kabinach łazienkowych.
Glinka do lakieru – technika stosowania
Aplikowanie glinki do lakieru jest bardzo łatwe i nikomu nie sprawi problemów. Wystarczy tylko oderwać fragment glinki i uformować z niego kuleczkę, by potem zamoczyć ją w letniej wodzie. Gdy glinka do lakieru jest już miękka, należy czyścić nią wypłukaną detergentem powierzchnię. Glinka po pewnym czasie stanie się brudna – wówczas należy wprowadzić ten fragment do wnętrza oraz znów ugnieść kulę. Pamiętajmy też, iż po czyszczeniu powinniśmy dokładnie wyszorować dłonie.