Co zyskasz dzięki lampom tylnym diodowym?

Co zyskasz dzięki lampom tylnym diodowym?

Z uwagi na fakt, że nie rozświetlają drogi przed maską, awarie lamp tylnych bywają nierzadko niezauważane przez kierowców. To duży błąd, bo właśnie od nich również w w szczególnej mierze zależna jest widoczność na szosie. Warto więc dowiedzieć się, jak dbać o lampy tylne – diodowe lub z tradycyjną żarówką. Szczególnie, że szybkie rozpoznanie najpopularniejszych usterek nie sprawi nam żadnych trudności, natomiast umożliwi uniknięcie różnych, nawet poważnych, wypadków. Jak zatem dbać o swoje lampy tylne?

Jak troszczyć się o lampy tylne diodowe?

Mnóstwo usterek okazuje się skutkiem zabrudzenia osłon – w podobnych sytuacjach wystarczy po prostu je wyczyścić. Warto dbać o stan lamp tylnych często – w ten sposób znacznie poprawimy widoczność na drodze. Istotne okazują się też regularne wymiany halogenów – pamiętajmy, że należy wymieniać je po dwie sztuki. Wystrzegajmy się natomiast reflektorów bez homologacji – ich zastosowanie nie tylko nie poprawi widoczności na ulicy, ale także może skutkować sporymi mandatami.

Lampy tylne – zalety

Mimo że parę lat wstecz lampy tylne diodowe uznawane były za ciekawostkę, dziś są bardzo popularne u kierowców. Ich jasność jest podobna do najlepszych lamp z żarówkami, a zużywają dużo mniej energii. Ważna jest także ich wielka solidność – służą dłużej od zwykłych reflektorów na żarówkę. Posiadają jednak wady – tylne ich części mocno się rozgrzewają, zatem konieczne okaże się także zamontowanie instalacji chłodzących. Osoby pragnące zamienić tradycyjne światła tylne na diodowe, powinny zaopatrzyć się nie w profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych, gdzie dostępne są oryginalne części dla danych marek aut, a także ich wersje alternatywne.