Awaria lamp w Mercedesie? Przeczytaj

Awaria lamp w Mercedesie? Przeczytaj

Chociaż Mercedes jest znany dzięki wysokiej jakości produkowanych przez siebie samochodów, także ich właściciele czasem będą zmuszeni uporać się z różnymi usterkami. Właściciele Mercedesów często skarżą się na awarie lamp. Na szczęście nie zawsze jest to związane z kupnem drogich, fabrycznych podzespołów – w normalnych sytuacjach można bowiem naprawić reflektory lub kupić tańsze alternatywy. Jak zatem postąpić, kiedy uszkodzą się reflektory w naszym Mercedesie? Kiedy powinniśmy nabyć fabryczne lampy Mercedes, a kiedy powinniśmy wybrać odmienne sposoby?

Fabryczne lampy do Mercedesa

Kierowcy, którzy wolą, by ich samochody pozostały w 100% oryginalne, słusznie postąpią wybierając oryginalne lampy Mercedes. Wyrabiają je takie firmy jak Bosch czy Helli. Wybierając takie rozwiązanie, musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że z naszego budżetu ubędzie znaczna suma. Poza tym kierowcy mogą również nabyć komplet lamp z drugiej ręki. Kupno lamp używanych wiąże się zaś z długimi poszukiwaniami – zanim trafimy na odpowiedni reflektor, najpewniej minie nawet kilka miesięcy.

Lampy do Mercedesa – co oprócz oryginalnych reflektorów?

Takich trudności jesteśmy w stanie na szczęście łatwo uniknąć. Jak? Wystarczy tylko kupić alternatywne lampy do Mercedesa – nabędziemy je bez problemu na półkach sklepów tuningowych. Takie wyjście jest również polecane kierowcom, którym zależy na tym, by nieco odmienić ich samochód – w tym segmencie znajdziemy bowiem modele, które współpracują z rozwiązaniami używanymi w autach Mercedesa, a wyglądające całkiem odmiennie od oryginalnych lamp.