Zalety wykorzystania panoram sferycznych na Facebooku

panoramy 360 Google

Panoramy sferyczne to bardzo popularna i stosunkowo nowa metoda prezentowania wnętrz lokali usługowych i przedsiębiorstw. Zazwyczaj spotykamy je przeglądając Google Street View oraz wizytówki Google Moja Firma, ale także natrafiamy na nie na największym serwisie społecznościowym – na Facebooku. Umożliwia on opublikowanie na profilu firmy takiej interaktywnej fotografii. Jak więc możesz zastosować zdjęcia 360 stopni do reklamy Twojej marki na Facebooku? Wskazówki przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Co wyróżnia panoramy sferyczne?

Zdjęcia 360 stopni to sferyczne zdjęcie panoramiczne, na które można patrzeć pod różnymi kątami. Swobodne przesuwanie fotografii daje wrażenie osobistej obecności w oglądanym miejscu. Sferyczne zdjęcia panoramiczne na Facebooku pozwalają na oglądanie lokalu, nieruchomości lub budynku poprzez samodzielne wybieranie kierunku, w którym spoglądamy. Zdjęcia tego typu tworzy się z pomocą specjalnych aparatów oraz aplikacji. Dla odbiorców to co odróżnia je od zwykłych fotografii cyfrowych to możliwość wybrania myszką takiego zdjęcia, a w następnej kolejności manipulacja nim w każdym kierunku.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne – wyróżnij swoją firmę

Panoramy sferyczne na Facebooka to bardzo dobry sposób na popularyzację Twojego biznesu lub firmy. Panoramy 360 stopni dają znaczne możliwości przedstawienia pomieszczeń hostelu, lokalu usługowego czy biura. Taka forma zdjęć jest znacznie bardziej interesująca i pozwala wnikliwie zapoznać się z danym punktem. Umieszczenie Panoram sferycznych na Facebooku wpłynie pozytywnie na postrzeganie naszego biznesu przez klienta i podniesie jego ufność w stosunku do usług przez nas świadczonych, co zaprocentuje dużo wyższym prawdopodobieństwem, iż je zamówi.

Zdjęcia 360 stopni warto udostępnić na Facebooku szczególnie jeśli prowadzimy działalność, która opiera się na najwyższej jakości wnętrzach (np. hotel bądź sale konferencyjne), ale także jeśli chcemy pokazać naszym klientom biuro, w którym funkcjonujemy lub zachęcić zainteresowane osoby, by odpowiedzieli na nasze ogłoszenie rekrutacyjne.

Opracowanie zdjęć 360 stopni zleć zawodowcowi!

Przygotowanie sferycznego zdjęcia panoramicznego, aczkolwiek teoretycznie jest możliwe do zrealizowania samodzielnie, jednak do celów biznesowych warto wybrać wykwalifikowanego fotografa, który zajmuje się zawodowo tematyką interaktywnych fotografii. Dlaczego to zalecana opcja? Polecenie tego zadania doświadczonemu fotografowi daje gwarancję przygotowania dobrych jakościowo zdjęć, które w dodatku będą ciekawsze dla widza. Sama usługa nie jest też trudno dostępna ani kosztowna. Fotografów polecanych przez Google do przygotowania sferycznych zdjęć panoramicznych znajdziemy na stronie Google Moja firma — Street View. W katalogu tym znajdują się wyłącznie Ci specjaliści, którzy spełnili wysokie wymagania jakościowe Google i zamieścili określoną ilość prawidłowych zdjęć 360 stopni.

Nasza siedziba:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]