Składanie książek

skład książek

Dawniej zajmował się tym zecer, aktualnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, jednak stale wymaga dużej precyzji, znajomości rozmaitych zasad i ogromnych zdolności. O co w nim konkretnie chodzi? Komu powierzyć takie zlecenia?

Skład książek, a programy

Na rynku znajdziemy mnóstwo oprogramowania pozwalających na fachowy skład książek lub pozostałych publikacji. Największą popularnością cieszy się niewątpliwie Adobe InDesign, którego stosuje większość fachowców DTP. Trochę rzadziej używany jest zaś QuarkXPress. Wspomniane programy to rozwiązania płatne, jednak dostępna jest także darmowa opcja – Scribus.

Reguły składu książek

Skład książek musi sprawić, że treść będzie jak najbardziej czytelna – źle sformatowany tekst prędko zniechęci czytelnika, przez co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne są również względy wizualne – książka powinna dobrze wyglądać. Niezwykle ważne jest poza tym to, w jaki sposób treść współgra z pozostałą zawartością stronicy – zdjęciami lub ozdobnikami.

Popularność składu książek

Na podobne usługi decydują się zwykle redakcje prasy i książek – zwłaszcza, kiedy są to niewielkie firmy i nie zatrudniają własnych fachowców. Popularność składu książek rośnie również z uwagi na zainteresowanie self-publishingiem.

Komu powierzyć skład książek?

Dobrym wyjściem będzie powierzenie podobnych zleceń agencji marketingowej – tego typu firmy korzystają ze odpowiedniego oprogramowania, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że końcowy rezultat spełni nasze potrzeby.

Nasza siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]