Projektowanie i druk banerów

Projektowanie i druk banerów

Banery są wymieniane wśród najbardziej niezawodnych technik promocji outdoorowej. Tradycyjne billboardy nie sprawdzają się w zetknięciu z wodą – papier, z jakiego zostały wyprodukowane, prędko bowiem mięknie, a tusz się rozmazuje. Banery reklamowe takich minusów nie wykazują, ponieważ do ich zrobienia służą odporne na wodę surowce, na przykład PCV. Nic zatem zaskakującego, że są one często stosowane przez najróżniejsze marki – tak te największe, jak i działające tylko na szczeblu regionalnym. Jak więc wygląda druk banerów reklamowych? Jakiej drukarni go zlecić?

Druk banerów – technologia

Wytrzymałość banerów promocyjnych jest w ogromnym stopniu efektem użycia odpowiednich technologii druku. Najczęściej wykorzystywany bywa druk solwentowy, bo jego plusem jest wytrzymałość na wpływ czynników pogodowych. Odporność na wpływ światła słonecznego gwarantuje poza tym technologia utwardzania tuszu z wykorzystaniem promieni UV. Duże znaczenie ma również materiał, na którym będzie naniesiony wzór – koniecznie musi być odporny na deszcz i pęknięcia. Dlatego stosowane są między innymi rozmaite gatunki polichlorku winylu oraz specjalne siatki.

Druk banerów – jaka firma?

Jak nietrudno stwierdzić, druk banerów wiąże się z koniecznością zastosowania właściwych materiałów i dostosowanego do tego wyposażenia. Powinniśmy zatem zlecić go sprawdzonej firmie – jedynie tak będziemy mieli gwarancję, iż nasze banery będą przygotowane na odpowiednim poziomie oraz nie uszkodzą się w ekstremalnych sytuacjach. W firmach proponujacych druk banerów często możemy też zlecić opracowanie ich wzorów.