Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, władzą rodzicielską czy macierzyństwem i ojcostwem.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od mecenasa nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla niego najmniej bolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań Klientów zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną albo na Skype’ie. Staramy się wówczas zebrać maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy, a także poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne fazy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W toku prowadzenia danej sprawy staramy się znaleźć sposób na jej ugodowe zamknięcie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje podłoże w silnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą neutralną, nie jest nimi obciążony i ocenia sprawę jedynie z punktu widzenia przepisów prawa.