Kancelaria radców prawnych – wsparcie w sprawach spadkowych

Kancelaria radców prawnych – wsparcie w sprawach spadkowych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy pełną obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku bądź podział spadku. Nie są nam także obce kwestie prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od konwersacji z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z którym się do nas zgłasza. Ważne jest, by już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, kompleksowy i zrozumiały przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z niezbędną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wraz ze spadkobiercami właściwej dla specyfiki sprawy strategii działania i opracowanie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i doradzając przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie także dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim wypadku proponujemy przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały swoich krewnych, wymaga delikatnego podejścia i pełnego zrozumienia. Często wiąże się to ze współpracą z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których prawne uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym traktowane jest jako bolesny obowiązek. W takich sytuacjach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.