Co warto wiedzieć o skiturach?

Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - tu znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Gros turystów wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam z reguły wyłącznie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury – zalecane tylko dla obeznanych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego wypoczynku w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają podziwiać ich piękno w trakcie stosunkowo trudnych, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów trasami, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart i butów.

Chcesz mieć pewność, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują idealne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras okaże się właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o pomoc instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]