Atrakcje i narty w Austrii

Atrakcje i narty w Austrii

Austria to państwo, które olśniewa malowniczymi górskimi pejzażami, możliwością jazdy na nartach po licznych stokach, a także aktywnego spędzania czasu. Wybierasz się na narty do Austrii? Zobacz, jakie atrakcje czekają na turystów!

Narty w Austrii – Filzmoos, Altenmarkt i Flachau

Jakie są najbardziej oblegane kurorty w Austrii, do których co roku zjeżdżają tysiące osób spragnionych relaksu na stoku? Na pewno warto odwiedzić Shuttdorf, miejscowości położonej w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd bardzo blisko do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz malowniczego zbiornika wodnego Zeller See. Dla turystów przygotowano wspaniałe możliwości – stoki narciarskie, gdzie możesz szusować do woli, a dla osób lubiących wodę – także kompleks basenów. Najbardziej popularne kurorty Ziemi Salzburskiej to Filzmoos, Flachauwinkl, a także Altenmarkt. Każdy miłośnik aktywności fizycznej odnajdzie coś dla siebie również w okolicach Tyrolu. Na szczególną uwagę zasługuje położona w dolinie Otzal miejscowość Solden, w której przygotowano trasy przeznaczone zarówno dla niedoświadczonych, jak i wprawionych narciarzy. Znajdziesz tutaj także basen termalny, stok dla dzieci i saunę.

Narty w Austrii – dogodne warunki dla najmłodszych miłośników szusowania

Tyrol to także ośrodek narciarski Nauders, który liczy 50 km tras biegowych. Warto przyjechać tutaj z dziećmi, ze względu na ciekawe atrakcje dla najmłodszych fanów sportu. Wiele kurortów w Austrii gwarantuje jednak wspaniałe warunki do uprawiania sportów nie tylko zimą. Interesują Cię dodatkowe atrakcje? Niezapomnianych emocji dostarczają również wyścigi psów i rozgrywki hokeja na zamarzniętym jeziorze. Interesuje Cię zwiedzanie? Znakomitym pomysłem jest zwiedzanie Wieży Kastnera, a także wielu innych historycznych miejsc. Narty w Austrii to świetny sposób na niezapomniany wyjazd!