Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Sprawdź, gdzie kupić znaki BHP

W naszym kraju obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Obecnie kodeks BHP nakłada wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są też instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które wiesza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma poprawne oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na przeróżnych maszynach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są także w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje siętam z reguły znaki ostrzegawcze , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który świetnie znosi złe warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną czytelne. W wielu przypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia niewielkich choćby trudności. Bez wątpienia upora się z tym każdy.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]