Szkoła trenerów – jak wygląda kurs?

Szkoła trenerów – jak wygląda kurs?

Mało zawodów ma lepsze perspektywy niż trener. Specjaliści prognozują, że w przyszłości z jego usług będą korzystali reprezentanci wielu branż. Nie powinno więc dziwić, iż wielu z nas stawia na to, aby sprawdzić się w tej profesji. Już teraz bowiem trenerzy mogą poszczyć się wysokimi dochodami i różnymi innymi korzyściami. Pamiętajmy jednak, że do pracy w tej profesji niezbędne są pewne uzdolnienia i, co najistotniejsze, właściwe kwalifikacje. Te drugie możemy przyswoić biorąc udział w kursach, które prowadzi szkoła trenerów. Czego jednak dowiemy się podczas takich kursów? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Szkoła dla trenerów – zakres szkoleń

Na kurs organizowany przez szkołę trenerów dobrze się zdecydować w szczególności dlatego, że kompleksowo przysposabia on do organizacji własnych kursów. Podczas takich szkoleń wykładane są przeróżne zagadnienia – między innymi trening interpersonalny, rozwiązywanie konfliktów w zespołach, zjednywanie zespołu,współpraca w teamie oraz pomoc w wypracowaniu swojego sposobu działania. Poszczególne zagadnienia kursów są złożone w ten sposób, by kursant mógł w swojej pracy zrozumieć mechanizmy wpływające na działanie grupy i w ten sposób opracować efektywne w różnych sytuacjach konspekty kursów. Nie zapominajmy także, iż warto wybierać kursy, których program pozwala na późniejsze zdobycie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Szkoła dla trenerów – jakie techniki wykorzystuje?

By uczestnicy kursów zdobyli wspomniane przed momentem umiejętności, instruktorzy muszą wykorzystywać właściwe techniki. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie takich technik jak miniwykłady, brainstorm oraz gry zespołowe. Bardzo skutecznymi metodami są również symulacje oraz dramy. Każdą z opisanych technik uczestnicy szkoleń mogą zastosować później w czasie własnych treningów.