Język francuski

Język francuski

Język francuski dawniej i dziś

Język francuski kojarzony jest głównie z tym, iż od XVIII w. był powszechnie stosowanym w polityce międzynarodowej, przede wszystkim w dyplomacji, ale także w kręgach kulturalnych. Posługiwała się nim przez arystokrację. Aż do lat 70. XX w. język francuski był uważany za język każdej dobrze wykształconej osoby. Nawet dziś, mimo dużego znaczenia języka angielskiego, francuski ma ogromne znaczenie.

Język francuski – słów kilka

Francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego, należy do grupy języków romańskich. Francuski jest językiem , którym posługuje się około 72 milionów ludzi na całej kuli ziemskiej w różnych jej zakątkach (Francja – 51 mln, Kanada – 6 mln, Belgia – 4 mln, Szwajcarii – 1,2 mln), jest również jednym z języków urzędowych UE.

Nauka języka francuskiego – o czym warto wiedzieć?

Francuski jest językiem, podczas nauki którego należy przywiązać bardzo dużą uwagę do szczegółów. Dlatego jeśli uczysz się francuskiego przyłóż się do nauki gramatyki, która pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Najlepszy rodzaj nauki języka francuskiego

Według większości ludzi najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego są kursy DIRECT, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która cieszy się dużą popularnością między innymi dzięki efektywności nauczania.