Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Więcej w temacie digital painting kurs na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX wieku usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego i postaci stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się poznać najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Jest sporo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się ulubionym softwarem game developerów oraz artystów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak m.in. ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, akwarelami bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Malarstwo cyfrowe – kurs z udziałem instruktora

Właściwie nauka digital paintingu przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samemu, lecz żeby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie opcje oprogramowania i przydatne triki stosowania pędzli, należy wziąć udział w kursie opracowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Ważne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem kursu.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]