Zabieg CGF – coś więcej niż wampirzy lifting

skoncentrowane czynniki wzrostu, CGF Kielce

Kiedy skóra robi się luźna i pomału zaczynają pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki, sporo osób zastanawia się jak cofnąć się nieubłagany proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry twarzy, dekoltu, szyi, a nawet dłoni, możliwa jest z pomocą rozmaitych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, wśród których coraz popularniejszy jest zabieg CGF, w którym używane są skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Mając na uwadze fakt, iż preparaty używane do ostrzykiwania skóry w trakcie zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten mylony jest z tzw. “wampirzym liftingiem”.

Na czym polega sporządzanie preparatu wykorzystywanego do zabiegu CGF?

Przed przystąpieniem do zabiegu CGF, lekarz pobiera od pacjenta krew (ok. 30 mililitrów). Probówki z pobraną krwią przenosi się do separatora komórkowego i odwirowuje, uprzednio wprowadzając do nich antykoagulant. Po zakończeniu tego procesu w probówkach widać wyraźnie wyizolowane warstwy osocza bogatopłytkowego (czyli CGF), komórek macierzystych CD34, osocza ubogopłytkowego (PPP) oraz płytek krwi, przy czym podczas zabiegu CGF potrzebne są tylko trzy pierwsze. Lekarz specjalista przygotowuje frakcję żelową, do czego użyte zostaje osocze ubogopłytkowe, a następnie znad odseparowanej warstwy krwinek pobiera czynniki wzrostu CGF razem z komórkami macierzystymi. Finalny preparat, który wstrzykuje się w skórę pacjenta za pomocą kaniuli, wytwarza się przez zmieszanie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi z przestygłym żelem albuminowym.

W jakich interwałach przeprowadza się zabiegi z użyciem czynników wzrostu skóry?

Zabieg CGF regeneruje i odżywia skórę, zwiększa jej sprężystość, jak również redukuje drobne zmarszczki. To m.in. zasługa zawartych w preparacie komórek macierzystych, które przyczyniają się do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych oraz elastynowych. Osoby, które postanowią o przystąpieniu do zabiegu CGF, muszą wiedzieć, że w pierwszym etapie przeprowadza się go 3-krotnie w sześciotygodniowych interwałach, a następnie specjaliści zalecają zabiegi przypominające mniej więcej co sześć miesięcy.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]