Sklep internetowy z centralami wentylacyjnymi

Sklep internetowy z centralami wentylacyjnymi

Centrala wentylacyjna to najważniejszy element wszystkich tego typu instalacji. Ich rozmiary są są zależne od przeznaczenia – od niewielkich maszyn aż po spore centrale – te drugie stworzone są do pracy w największych obiektach, jednak zasady ich działania zawsze są identyczne.

Przeznaczenie centrali wentylacyjnej

Centrala wentylacyjna przeznaczona jest do przygotowania medium, które potem będzie wtłoczone do klimatyzowanego obiektu. W jej wnętrzu powietrze jest studzone, zraszane, odwilgacane czy podgrzewane – jest to zależne od potrzeb użytkowników systemu.

Co może centrala wentylacyjna?

W czasie chłodów centrala wentylacyjna najczęściej ociepla powietrze zaciągane z dworu – w ten sposób, by ciepłota w środku obiektu oscylowała wokół 25*C. Latem natomiast konieczne okazuje się ziębienie powietrza do komfortowego poziomu.

Centrala wentylacyjna, a wilgoć w powietrzu

Zmniejszenie poziomu wody w medium może przebiegać na dwa sposoby – za pomocą skraplania oraz wiązania wody w w wymiennikach z chłonnego materiału, woda zaś jest następnie wydalana poza system.

Centrala wentylacyjna nawilża powietrze

Do zraszania medium używa się pary lub wilgotnych wkładów. W czasie tej czynności w medium mogą pojawić się bakterie – z uwagi na to zanim zostanie wtłoczone do pomieszczenia powinno być wysterylizowane lampami UV.