Kurtyna powietrzna

Kurtyna powietrzna

Podczas upałów prawdziwym kłopotem może być napływanie nagrzanego powietrza z zewnątrz do wentylowanych pomieszczeń. Dostępne są jednak efektywne metody, dzięki którym łatwo będziemy w stanie uniemożliwić podwyższanie temperatury. O czym mowa? Pomocne będą kurtyny powietrzne.

Kurtyny powietrzne – jak działają?

Funkcją kurtyn powietrznych jest tworzenie ściany, której nie przeniknie powietrze spoza pomieszczenia. Kurtyny powietrzne dzielą się na poziome i wertykalne – pierwsze zakładane są nad drzwiami, drugie zaś z boku. Ich zastosowanie pomaga ograniczyć wydatki ponoszone na ocieplenie obiektów – często oszczędności mogą wynieść nawet 30 procent.

Kiedy postawić na kurtyny powietrzne?

Najczęstszym zastosowaniem opisywanych urządzeń są biura i urzędy. Często spotyka się je również w domach towarowych lub fabrykach. Mniej często stosuje się je natomiast w prywatnych domach – ich użycie ma sens jedynie tam, gdzie następuje duży przepływ powietrza.

Rodzaje kurtyn powietrznych

Warto napisać, że kurtyny powietrzne nie zawsze są stosowane jedynie latem – dostępne są również urządzenia, które sprawdzą się także w czasie chłodów. Wytwarzające ciepło kurtyny uniemożliwiają obniżenie temperatury w środku pomieszczeń, przez co najlepiej sprawdzą się w magazynach.