Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne

Mimo, że dość niedawno instalacje chłodnicze nie cieszyły się w Polsce znaczącą popularnością, dziś na ich zakup decyduje się mnóstwo osób. Nie ma w tym nic zaskakującego – są prostym i mało kosztownym sposobem na to, by zapewnić sobie odpowiednią temperaturę podczas ciepłych dni.

Klimatyzator mobilny

Mogą być wykorzystywane w dowolnych pomieszczeniach bez potrzeby montażu. Mimo, że są naprawdę funkcjonalne, mają niestety słabe strony. Jakie? Wykazują niestety siłę znacznie niższą, niż urządzenia typu split.

Klimatyzator montowany na stałe

Znacznie efektywniejsze okazują się urządzenia montowane na stałe, które z powodzeniem sprawdzą się nawet w największych obiektach. Dostępne są w najróżniejszych mocach, przez co klimatyzator split dopasujemy zarówno do prywatnego domu, jak i sporego oddziału firmy.

Wybieramy klimatyzator – o czym nie zapominać?

To, jaką moc musi mieć wybrany przez nas klimatyzator domowy, jest zależne od kubatury pomieszczenia, gdzie będzie wykorzystywany. Niezwykle istotna jest również ilość działających w nim urządzeń generujących ciepło – jeśli jest ich dużo, bardziej opłaca się wybrać klimatyzator o nieco większej mocy.

Klimatyzator – jak go zamontować?

Założenie klimatyzatora nie będzie dużym kłopotem. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku znalezienie odpowiedniego miejsca – klimatyzator nie może być w pobliżu źródeł ciepła, bowiem ich bliskość może zmniejszyć efektywność urządzenia. Nie należy również zakrywać jego otworów – istnieje ryzyko przepalenia.