Grzejnik na podczerwień to nowoczesny sposób ogrzewania budynków. Pozwala on na osiągnięcie dużych oszczędności, świetnie sprawdza się w umiarkowanym klimacie i ogrzewa pomieszczenia kompleksowo. Zobaczmy zatem z jakiego powodu grzejnik na podczerwień już niedługo może zastąpić dotychczasowe piece centralnego ogrzewania.
Grzejnik na podczerwień – do ścian działowych, ogrzewania podłogowego
Grzejniki na podczerwień wyprodukowane są z najwyższej jakości włókna węglowego, które pozwala uzyskać doskonałe efekty. Ciepło rozchodzi się równomiernie, w przeciwieństwie do pieców zasilanych na węgiel. Zarówno przy suficie, jak i przy podłodze, odczuwalna jest taka sama temperatura. Ogrzewanie IR używa się w rozmaity sposób – do konstrukcji wewnętrznych, sufitów. Używa się go zarówno w pomieszczeniach suchych oraz wystawionych na wilgoć. Kolektory są odporne na urazy oraz niezwykle dyskretne – łatwo je ukryć poprzez malowanie bądź rozmaite okładziny.
Grzejnik na podczerwień – panele infrared
Ciepło wytworzone przez grzejnik na podczerwień gromadzi się wewnątrz budynku, znika też nadmierna wilgoć. Dzięki temu redukuje się koszty na ogrzewanie. Wyprodukowane powietrze jest również bezpieczne – wykazano, że pozytywnie wpływa na organizm człowieka i minimalizuje niebezpieczeństwo pojawienia się schorzeń układu oddechowego, które powodują zwykłe metody ogrzewania. Nie mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem konwekcji, dzięki czemu ciepło w pomieszczeniu jest higieniczne i nie rozprzestrzenia uczulających substancji. Panele IR zapewniają 2 źródła ciepła: pozyskiwane bezpośrednio z grzejników oraz oddawane przez ogrzane przedmioty. Metoda ta powoduje, iż grzejniki na podczerwień stają się doskonałą alternatywą dla standardowych metod ogrzewania pomieszczeń.