Folia grzewcza – ogrzewanie domu

Folia grzewcza – ogrzewanie domu

Ogrzewanie podłogowe jest ostatnio naprawdę cenione. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo w wielu aspektach przewyższa ono pozostałe formy ogrzewania. Jego właściciele najbardziej doceniają wygodę, jaką gwarantuje ono zimą ich stopom. Oprócz tego, uważa się je także za estetyczne oraz bezpieczne, natomiast rozkładając energię równomiernie zmniejszamy tą metodą wydatki. Jednym z najlepszych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania podłogowego jest folia grzewcza. Dlaczego?

Montaż folii grzewczej – potrzebnych jest jedynie kilka godzin

Położenie folii grzewczej nie stanowi żadnego problemu. Dzięki niewielkiej grubości tego materiału, można położyć ją już pod ułożoną podłogą – by tak zrobić musimy jedynie zdemontować parkiet, położyć folię, a potem ponownie wstawić panele. Dobremu specjaliście wystarczą trzy godziny, a skutki widoczne są od razu.

Folia grzewcza jest efektywna

Dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów węglowych, do ocieplenia pomieszczenia zużywana jest znacznie mniejsza doza ciepła, niż w razie pozostałych rozwiązań. Wydajność, jaką charakteryzuje się folia grzewcza znacznie wpływa na nasz portfel – wybierając właśnie ów typ ogrzewania podłogowego, możemy znacząco ograniczyć związane z tym koszty.

Którą folię grzewczą kupić?

Należy pamiętać, że folia grzewcza nie zawsze jest bezpieczna. Przed jej zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy odgrywająca funkcję przewodnika miedź nie nie dotyka styka się bezpośrednio z wsadów karbonowymi. Żeby ustrzec się prawdopodobieństwa pożaru, warto stosować te modele, w których dwa surowce odseparowane są srebrnym izolatorem.