Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Hepa h13 - uzupełnij swoją wiedzę!

Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły zawieszone oraz włosy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w biurach, urzędach lub domach bardzo dobrze zdadzą egzamin filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, włosy czy pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w wielu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się zachować najwyższe normy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a solidna obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na efektywną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry instalowane są tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane normy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących żywność.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46