Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

Kliknij tu, aby kupić kabel koncentryczny

W dużej liczbie domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć ciekawy dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które obecnie zakupimy bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sklepach znaleźć można obecnie przeróżne kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących producentów bardzo dobrze sprawdzą się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że wahania parametrów w ich przypadku są zwykle nieznaczne lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie materiałów różnego rodzaju. Bardzo często rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania osłony stosuje się materiały niewrażliwe na działanie negatywnych czynników pogodowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]