Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Zamów wzmacniacz DVB-T na www.telmor.pl

Oglądanie TV jest obecnie codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy piciu porannej herbaty i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV oglądają dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, czasem sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór lubianego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Doskonałym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Trzeba pamiętać, że siła sygnału bywa tym słabsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że korzystnym wyjściem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a w konsekwencji odbieramy znacznie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się również w przypadku radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie dostępne?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego rodzaju. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – potęguje on sygnał jedynie wskazanych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To wykorzystywanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]