Wzmacniacz szerokopasmowy – zastosowanie

Wzmacniacz szerokopasmowy – zastosowanie

Jeśli chcesz zamówić wzmacniacz szerokopasmowy, koniecznie wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie służące operatorom kablówek. Zostało ono stworzone w celu spotęgowania i wyrównywania mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych telewizorów. Gdzie umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – potęgowanie sygnałów

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych pracują najczęściej w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Świetnie redukują rozmaite zakłócenia emitowane np. przez internet LTE i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie zlokalizowane są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Zasilanie urządzeń odbywa się lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Transmitowany sygnał jest wysokiej jakości, a konfiguracja wzmacniacza przystępna. Urządzenia te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 122dBuV. Poziom może być różny, uzależnione jest to bowiem od wykorzystywanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – energooszczędność

Regulacja parametru toru RF nie sprawia problemów. Wykorzystuje się do tego celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Wzmacniacze posiadają też specjalne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, co powoduje, że są niezwykle funkcjonalne. Niektóre z nich mają wbudowany profesjonalny filtr ingresu. Optymalny koszt inwestycji sprawia, że moduły te są bardzo popularne i dostarczają widzom znakomitą siłę sygnału w warunkach domowych. Niezaprzeczalnym atutem jest także niski poziom mocy ok. <6W.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]