Sklep z łożyskami liniowymi

Sklep z łożyskami liniowymi

Łożyska liniowe

Łożyska liniowe odpowiadają ruch odbywający się między prowadnicą, a wałkiem. Są to urządzenia o dużej precyzji, dlatego są tak ważne dla postępu nowoczesnej techniki. Charakteryzują się również dobrą nośnością, znakomitą wytrzymałością i mają relatywnie małe wymiary, co pozwala na użycie ich w procesach z zakresu mechaniki i automatyki

Jakie są rodzaje łożysk?

Łożyska liniowe dzielą się na:

  • łożyska liniowe z kołnierzem
  • łożyska liniowe bez kołnierza
  • łożyska liniowe w obudowach

Modele łożysk liniowych z kołnierzem

Łożyska liniowe z kołnierzem dzielą się na dwa zasadnicze typy: łożyska z kołnierzem otwartym i zamkniętym. Tego typu łożyska są niezastąpione, gdy zachodzi potrzeba zamontowania łożyska w elemencie ruchomym maszyny, co zmniejsza gabaryty i znacząco podnosi sztywność całego prowadzenia liniowego.
Łożyska liniowe bez kołnierza to min. łożyska liniowe zamknięte (z zawraczami wykonanymi z metalu) oraz zwykłe, a także otwarte.

Łożyska liniowe w obudowach – jakie są ich funkcje?

Dla łożysk w obudowach podkategoriami są typy obudowy i są to min. obudowy otwarte (przedłużane oraz zwykłe) oraz krótkie. Łożyska tego typu są doskonałymi elementami konstrukcyjnymi modułów liniowych czy stołów linowych dzięki możliwości bezpośredniego montażu bez konieczności stosowania opraw łożysk liniowych.