Rodzaje belownic do odpadów

Rodzaje belownic do odpadów

Urządzenia do belowania odpadów

Belownica jest typem ciężkiego urządzenia. Służy do prasowania umieszczonych w niej odpadów i tworzenia z nich bel, które dzięki swojemu kształtowi pozwolą na łatwe ich przechowywanie i transport. Urządzenia te mogą pracować na materiałach takich jak karton, papier, plastik, pianka, ESP, metal oraz tekstylia. Belownice dzielimy na pionowe, poziome i wielokomorowe.
Belownice poziome charakteryzują się większym od reszty tego typu urządzeń rozmiarem i nieprzeciętną wydajnością. Są dużymi i niezwykle trwałymi urządzeniami służącymi do prasowania hurtowej ilości odpadów, dużo cięższych i większych niż te, z jakimi radzi sobie belownica pionowa.
Belownice pionowe służą do prasowania mniejszych ilości odpadów. Dzięki swojej budowie są perfekcyjnym rozwiązaniem dla firm pragnących zaoszczędzić miejsce. Nie sprawiają żadnych problemów w obsłudze.
Belownice wielokomorowe, zgodnie z nazwą, w swojej budowie mają więcej niż jedną komorę, dzięki czemu umożliwiają jednoczesne prasowanie sporej ilości różnego rodzaju materiału.