O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Kup kable RTV

Bez wydajnych sieci nie sposób pobierać impulsu telewizyjnego lub internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim możliwe jest transmitowanie informacji do kolejnych hubów oraz wtyczek. Z uwagi na to, jak są one ważne, firmy montujące sieci starannie wybierają używane przez nie kable. Ich dobór potrafi stać się źródłem niemałych trudności – wszak w zależności od warunków musimy wykorzystać inne kable. Istotna jest także ich solidność, gdyż sieci powinny wytrzymać co najmniej kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem wybierać kable RTV? Jakie ich rodzaje są dostępne?

Typy kabli RTV

Najchętniej wykorzystywanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się sygnały internetowe, TV czy połączeń telefonicznych. Jak łatwo stwierdzić, przewody światłowodowe jako oś transmisji danych wykorzystują światło, które wędruje po odpowiednio przygotowanym materiale szklanym. Poza tym wykorzystywane są też przewody koncentryczne, które stosuje się zwykle do przesyłu sygnałów o niskiej mocy. Takie przewody stosowane są przede wszystkim do przesyłu danych bezpośrednio do abonentów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie jest prosty. Dlatego ekipy montujące tego typu sieci najchętniej stawiają umowę ze sprawdzonymi sklepami. Kupując kable RTV od dobrego sklepu zyskujemy pewność, że składająca się z nich instalacja okaże się zawsze niezawodna. Warto wybrać ten sklep, który sam wytwarza oferowane przez siebie kable RTV. Ważne jest również to, czy firma dostarczająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji oraz oferuje pomoc w razie trudności – przecież to producent powinien doskonale znać jego kable i niezależnie od warunków wypracować rozwiązanie, które umożliwi założenie funkcjonalnej sieci.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]