Nadajnik optyczny – zasada działania

Nadajnik optyczny – zasada działania

Więcej szczegółów o nadajniku optycznym

Ze względu na fakt, że niemal codziennie używamy instalacji telekomunikacyjnych, powinny one w dzisiejszych czasach być naprawdę bezpieczne. Nie powinno więc dziwić, że podzespoły wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – jedynie tak osiągalne będzie zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Najważniejszymi podzespołami są rzecz jasna kable, jednak – jak łatwo stwierdzić – bez innych podzespołów prawidłowe działanie sieci nie jest osiągalne. Takimi istotnymi częściami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane potem za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego ważne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej sieci optycznej. Jest on kolejnym elementem infrastruktury po źródle danych i koderze. Przygotowane dane są w ten sposób przekazywane przewodami, zaś następnie odbierane przez detektor, by dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się niskim zniekształceniem informacji i solidnością – z tego względu niemal absolutnie zastąpił już inne rozwiązania.

Niezawodne nadajniki optyczne

Żeby sieć okazała się wydajna oraz bezpieczna, do jej zamontowania trzeba zastosować jedynie części najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję musi funkcjonować we wszystkich warunkach – z tego powodu o tym, od kogo go zamówić powinniśmy pomyśleć jeszcze podczas planowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym zakładaniem sieci rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku komplikacji podczas montażu – zapewniają rzetelną pomoc klientom z całego kraju.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]