Multiswitch kaskadowy – zastosowania

Multiswitch kaskadowy – zastosowania

Chcesz kupić multiswitch kaskadowy? Powinieneś odwiedzić ten adres

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja będzie funkcjonalna, decyduje mnóstwo cech. Musi oczywiście być niezawodna i zapewniać dużą czytelność transmitowanych danych, ale równie istotna jest opcja swobodnego jej skalowania. Wykonanie kolejnych połączeń nie powinno być związane z potrzebą wykonywania skomplikowanych robót – wskutek tego wszyscy abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są technologie, z którymi skalowanie instalacji będzie szybkie oraz bezproblemowe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest prawem.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach gniazdami i złączami, do których podłączane są kable. Jeśli konieczne będzie powiększenie sieci – między innymi wtedy, gdy kolejny abonent zamówił do niej dostęp – wystarczy jedynie podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości złączy dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego typu posiadają 8 gniazd, jednak u dostawców znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma złączami.

Co jest najważniejsze przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się rzecz jasna ilość wtyczek – dla małych obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w większych blokach trzeba rzecz jasna zastosować moduły o większej ilości złączy. Bardzo istotna będzie także separacja między gniazdami a złączami – w ogromnym stopniu rzutuje wszak na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 decybeli. Jest to ważne przede wszystkim w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]