Kiedy sięgamy po kabel światłowodowy?

Kiedy sięgamy po kabel światłowodowy?

Dowiedz się więcej o kablu światłowodowym

Kabel światłowodowy to z całą pewnością istotne osiągnięcie techniki. Możliwości jego wykorzystania jest bardzo dużo. Nie jest przesadą powiedzenie, że kabel światłowodowy jest stosowany niemalże w każdym obszarze naszej codzienności. Jest to technologia bardzo zaawansowana, która odznacza się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go stosuje?

Kabel światłowodowy znalazł zastosowanie między innymi w dziedzinie telekomunikacji i jest dzisiaj praktycznie niezastąpiony, jeżeli idzie o łącza telefoniczne. Za ich sprawą połączenia pomiędzy abonentami a centralami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo pojawienia się błędu jest nikłe lub żadne. Połączenie jest doskonałe, co gwarantuje najwyższą jakość tego, co usłyszeć możemy po drugiej stronie słuchawki telefonu. Natomiast elektrownie stosują na porządku dziennym kable światłowodowe do rozciągania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich też stacje TV. Kable światłowodowe cechują się małym ciężarem, a w związku z tym rewelacyjnie spełniają swoje funkcje w trakcie transmisji realizowanych na żywo, ponieważ umożliwiają swobodę poruszania się technikom obsługującym kamery. Również telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś mówimy o przemyśle komputerowym, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania doskonałej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – z czego się składa?

Kable światłowodowe, które na ten moment dostępne są w sprzedaży, różni od siebie przede wszystkim jakość. Te najwyższej klasy poddawane są na etapie produkcji niezwykle uważnemu nadzorowi technicznemu, dzięki czemu nie należy obawiać się, że w trakcie użytkowania będą się psuły. Użycie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy wyróżniające świetnej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę , za sprawą której kabel odporny jest na wpływ niesprzyjających czynników i tym samym może dłużej pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to z całą pewnością wielki krok naprzód, jeśli idzie o wykorzystywane współcześnie rozwiązania techniczne.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]