O czym warto wiedzieć wybierając domenę dla strony www?

O czym warto wiedzieć wybierając domenę dla strony www?

Współczesne przedsiębiorstwa nie są w stanie działać bez odpowiednio zrobionej strony internetowej, która będzie potrzebna również w przypadku osób przeprowadzających mniejsze zlecenia. Bez niej zdobycie kolejnych kontrahentów jest niemożliwe, a to wiąże się rzecz jasna ze znacznie mniejszymi zarobkami. Strona internetowa powinna być rzecz jasna wygodna i przyciągająca uwagę, jednak oprócz niej bardzo ważna będzie również domena, która do niej prowadzi. Wybierając domenę warto postawić na hasło związane z charakterem firmy i zapadające w pamięć. Jak jednak wybrać domenę? O czym wiedzieć przy jej wyborze? Na ofertę jakiej firmy warto postawić?

Jakie domeny okażą się najlepsze?

Główny człon domeny, jak już napisaliśmy, rzutuje na popularność witryny – częściej wyświetlane będą te, do których linkują łatwo zapamiętywane adresy. Domena potrafi także częściowo wpływać na wyniki strony w wyszukiwarkach – dobrze więc zadbać o to, by kojarzyła się z charakterem branży, w której funkcjonuje firma. Najczęściej wybierane w Polsce domeny to rzecz jasna nadal „.pl”, „.com”, „.biz” oraz „.org”, jednak czasem lepszym wyjściem będzie rzadziej spotykana domena – na przykład w przypadku rozgłośni radiowych świetnie sprawdza się „.fm”, należąca urzędowo do Mikronezji, natomiast telewizyjnych – należąca do Tuvalu domena „.tv”.

Dodatkowe usługi przy wyborze domeny

Przedsiębiorstwa bez swojej serwerowni dobrze postąpią rezerwując domenę w firmie oferującej również przestrzeń serwerową. Dzięki temu unikniemy trudności związanych z przypisaniem adresu, a często również zyskamy dodatkowe rabaty. Wybierając pakiet warto zwrócić uwagę na jego parametry. Jeżeli mamy niewielką stronę, nie warto kupować sporego pakietu – duża część zasobów nie zostanie użyta. Jeśli natomiast dana witryna jest często wyświetlana, mały pakiet może okazać się nieodpowiedni, co będzie objawiało się powolnym działaniem. W dobraniu najlepszego pakietu z pewnością pomoże nam specjalista z firmy hostingowej.