Masz filtr Google na swojej stronie? Dowiedz się jak go usunąć?

Masz filtr Google na swojej stronie? Dowiedz się jak go usunąć?

Odnotowałeś nagły spadek pozycji Twojej domeny? Czy strona przestała też pojawiać się w wyszukiwarce po wpisaniu konkretnych i wypozycjonowanych uprzednio wyrażeń? Żadne działania, mające na celu odwrócenie sytuacji, nie dają żądanych efektów? Wymienione objawy wskazują na obciążenie domeny filtrem Google.

Filtr Google – co to takiego?

Zanim przejdziemy do jakichkolwiek czynności należy wytłumaczyć czym są filtry Google. Blokada pojawia się wskutek błędnego pozycjonowania – głównie z powodu pozyskiwania linków z podejrzanych stron. W takim wypadku nakładany jest filtr ręczny, a ściągniecie takiego filtra trwa od 1 nawet do kilkunastu tygodni. Jeżeli jednak blokada spowodowana była np. błędem na stronie, to mamy do czynienia z filtrem algorytmicznym i tym razem usuwanie filtra Google może trwać od kilku miesięcy do roku.

Usunięcie filtru Google

Jedynym sposobem ściągania filtrów Google jest sporządzenie listy linków prowadzących do naszej strony internetowej (najlepiej zrobić to za pomocą Google Webmaster Tools), a następnie sprawdzenie, które z nich są dla niej toksyczne – proces ten ułatwią nam odpowiednie programy takie jak Seo odkurzacz. Po „odłowieniu” linków, które chcemy usunąć z Google, należy wrzucić do Google Webmaster Tools plik disavov z listą niechcianych linków. Cały proces wymaga od nas profesjonalnego podejścia, ponieważ usunięcie dobrych linków zaszkodzi naszej stronie.

Kiedy należy usuwać linki z Google?

Ściągnięcie filtru blokującego stronę powinno być sprawą priorytetową. Podczas trwania blokady strona jest w stanie stracić wiele wejść, co może uszczuplić finanse przedsiębiorstwa, dlatego też nie należy zwlekać z uzyskaniem rady u specjalisty. Właśnie z tego powodu trzeba jak najszybciej przekazać problem w odpowiednie ręce.