Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

Główną przesłanką, przez którą na witrynę online może zostać założony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie ogromnej ilości odnośników kierujących internautów na naszą stronę internetową. Manipulują one miejscem witryny w rezultatach wyszukiwania i tym samym przekraczają normy naturalnego linkowania wypracowane przez firmę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w postaci artykułów promujących najeżonych sztucznymi odnośnikami. Szerzy się również zjawisko wymiany linków, co jest zakazane. Kiedy nierzetelne metody zostaną odkryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się nagłym zmniejszeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czasem aż o 50 stron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Zwróćmy uwagę na to, że gdy na stronę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy walczyć o odtworzenie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie daje całkowitego powodzenia. Zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Profesjonaliści momentalnie zidentyfikują realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko renomowanym agencjom.