Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

Wyprawy w góry - w tym miejscu zobaczysz pełną ofertę

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty leżące w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Afryki, Azji czy Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście pomoc agencji dużo usprawnia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z naprawdę masywnym, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem oraz odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w podobnych do takich wyprawach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które należy bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się zatem zdolność pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest pełne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]