Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Więcej o Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie dużej części podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych wrażeń bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Podróżników przyciągają głównie możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, kurczące się już lodowce, a także przepiękne widoki. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymusza właściwą preparację – ze względu na ogromną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest też wyposażyć się w leki przeciw malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]