Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Szukasz jedynej w swoim rodzaju oferty trekkingów? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Górskie wyprawy mają różne postaci. Od krótkich spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest uzależniona od terytorium, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem cieszą się Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]