Rower stacjonarny to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie znajdują czasu na ćwiczenia na dworze, a pomimo tego zamierzają zachować dobrą formę. Jego atuty są zbliżone do tych, które oferuje nam tradycyjny rower – może podnieść kondycję oraz wyćwiczyć mięśnie nóg czy lędźwi. Oprócz tego nie stwarza ryzyka kontuzji, możemy jeździć na nim w każdych warunkach oraz umożliwia organizowanie treningów trwających tylko kilka chwil – jeśli, rzecz jasna, używamy go nie na siłowni, a we własnym mieszkaniu. Nic więc dziwnego, iż jest coraz częściej wybierany.
Rower stacjonarny – konstrukcja
W sklepach znajdziemy trzy podstawowe typy rowerów stacjonarnych – mechaniczne, na magnes oraz na elektromagnes. Mechaniczne charakteryzują się najniższą ceną, jednak nietrudno także je zepsuć. Rower stacjonarny z magnetycznie wytwarzanym tarciem jest nieco droższy, ale przy tym bardziej wytrzymały oraz wygodniejszy. Modele tego typu bywają także nierzadko wyposażone w komputer, który pomoże w planowaniu treningów – zapamiętuje spaloną energię, „przebytą” odległość tętno oraz inne parametry.
Ile kosztuje rower stacjonarny?
Profesjonalny rower stacjonarny może stać się sporym kosztem. Jednak w mieszkaniu nie zawsze jest on potrzebny – doskonale zda egzamin egzemplarz posiadający wyłącznie w najważniejsze funkcje. Najprostsze wersje znajdziemy już za mniej niż trzysta PLN, zaś za dwa razy wyższą kwotę dostępne są modele z komputerem oraz innymi, pomocnymi dodatkami.