Nie ma to jak bieżnia elektryczna

Nie ma to jak bieżnia elektryczna

Ruch powinien być jednym z nieodłącznych elementów codziennego życia, zatem idealnie byłoby pomyśleć nad zaopatrzeniem się w urządzenia, dzięki którym można byłoby utrzymywać smukłą sylwetkę, a przez to także świetne samopoczucie. Kondycja fizyczna oraz ładny wizerunek uważany jest – jednocześnie z wiedzą – za klucz do sukcesu w wielu gałęziach życia. Ale jeśli chcemy zacząć swą przygodę ze sportem, z początku musimy skupić się na łatwiejszych dyscyplinach, jak chociażby jogging na bieżni elektrycznej.

Bieżnia elektryczna – miej kontrolę nad intensywnością ćwiczeń

Rozpoczynając swą przygodę z bieganiem, także na krótsze dystanse, powinniśmy zastanowić się nad ćwiczeniem na bieżni elektrycznej. To mało skomplikowane – a jednocześnie funkcjonalne – urządzenie, które umożliwia dopasowywanie treningu do indywidualnych potrzeb sportowca – zawodowca lub amatora. Pozwala ona na wykonywanie pomiarów pulsu czy ciśnienia, dzięki czemu w wypadku treningu osób w zaawansowanym wieku można mieć bieżący nadzór nad tym, czy bieg nie jest dla ćwiczącego zbyt forsujący. Ci, którzy dopiero rozpoczynają ćwiczenia, mają możliwość stopniowego wydłużania dystansów oraz podnoszenia prędkość na takiej bieżni. Bieżnia elektryczna wobec tego kontroluje, czy zbyt wyczerpujący dystans nie przyczyni się do zagrożenia stanu zawałowego.

Bieżnia elektryczna – ćwicz w domu zamiast w klubie fitness

Pamiętajmy, że bieżnia elektryczna może być tak elementem wyposażenia fitness klubu, jak i domowego wnętrza. Dzięki tej drugiej opcji, można zmniejszyć wydatki na comiesięczne karnety do klubu fitness. Bieżnię elektryczną do użytku indywidualnego, można nabyć już od około 1000 złotych, podczas gdy karnety na siłownię to czasem wydatek około 100 zł miesięcznie. Poza tym, posiadanie bieżni elektrycznej umożliwia nam decydowanie o tym, kiedy ćwiczymy – o 6 rano, 13 po południu, a nawet o 1 w nocy… Klub sportowy nie daje nam podobnych możliwości. Warto więc wziąć pod uwagę kupno bieżni elektrycznej na własny użytek.