Na rozwój mięśni – wioślarz treningowy

Na rozwój mięśni – wioślarz treningowy

Ostatnio w naszym kraju rośnie ilość osób zainteresowanych sportami wodnymi, na przykład wioślarstwo. Co ciekawe, nie zawsze są to osoby młode – tą pasją zaraża się także fantazjująca o mistrzowskich wynikach w tym sporcie młodzież, jak i osoby na emeryturze, które pragną zadbać o swoją kondycję. Ważne jest jednak to, żeby wystarczająco długo trenować, nim wybierzemy się na jakiekolwiek wyścigi lub treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niewykonalne – wioślarstwo można wszak również uprawiać w klubie fitness dzięki wioślarzowi treningowemu.

Co można zyskać trenując na wioślarzu treningowym?

Pozycje, jakie się przyjmuje w czasie wiosłowania, pozwalają na wzmacnianie mięśni oraz odpowiednich nawyków postawy. To jednak nie wszystko! W czasie korzystania z wioślarza treningowego, musimy używać też górnych partii mięśni, tj. ramion oraz torsu. To znakomite treningi wytrzymałościowe, które dają efekt podobny do regularnego ćwiczenia na drążku. Wioślarstwo to dziedzina zmuszająca do utrzymania prawidłowej sylwetki – nie jest to jednak sposób na zażegnanie kłopotów z kręgosłupem. Osobom chorującym na kifozę, skoliozę czy podobne wady postawy, którym zaleca się systematyczną gimnastykę, nie poleca się jednak treningów na tym sprzęcie, ponieważ jest to typowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – trenuj w domu

Wioślarz treningowy to urządzenie, które pojawia się w większości siłowni, jednakże można również ćwiczyć na nim we własnych czterech ścianach. Pociągając za dwa drążki, przesuwa się siedzenie, na którym ulokowany jest ćwiczący. Tym sposobem naśladowane są ruchy, które musi wykonywać wioślarz w zwykłych warunkach. Urządzenie to nie kosztuje wiele – ceny oscylują od tysiąca do 2-3 tysięcy złotych i zależne są od tego, czy jest to model bez niepotrzebnych gadżetów czy w pełni wyposażony. Warto wspomnieć, że w sklepach online można kupić go zwykle taniej niż w sklepie tradycyjnym. Powinno się jednakże koniecznie uważać na to, by nabyć takie urządzenie do ćwiczeń, które posiada stosowne atesty. O radę odnośnie dostosowania wioślarza treningowego do naszych potrzeb lepiej pytać doświadczonych konsultantów sklepu.