Ćwicz na orbitreku – co zyskasz?

Ćwicz na orbitreku – co zyskasz?

Sprzęty do ćwiczeń pozwalają na szybkie pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Ich dobrą stroną jest również to, że z nimi można ćwiczyć we własnym mieszkaniu – nie trzeba urządzać treningów w terenie czy każdego dnia wybierać się do klubu fitness. Będzie to szczególnie ważne dla osób, które nie znajdują wystarczająco wiele wolnych chwil, gdyż często urządzenia te pozwalają na załatwienie w tym samym momencie pozostałych prac. Nic zatem dziwnego, iż tego typu urządzenia zdobyły duże uznanie na całym świecie – a zwłaszcza rowery treningowe i orbitrek. Jak więc są one zbudowane? Czemu warto ćwiczyć na orbitreku? Jakie mięśnie można za jego pomocą wyćwiczyć?

Zasada działania orbitreku

Orbitrek, nazywany również jako maszyna eliptyczna pozwala na poruszenie te samych mięśnie, co podczas aktywnego chodu – a zatem niemal całego ciała. Z tego powodu jest on rekomendowany klientom, którzy zamierzają łatwo pozbyć się otyłości – umożliwia spalenie aż 800 kcal w czasie godziny, a to jest rezultatem bardziej zadowalającym niż w przypadku biegania oraz chodzenia z kijkami. To jednak nie jedyna dobra strona, jaką ma orbitrek – świetnie ćwiczy mięśnie brzucha, w związku z czym polecany jest osobom z dużym brzuszkiem. Ćwiczenie dużej ilości mięśni powoduje również, że orbitrek poprawia kondycję, a już pół godziny ćwiczeń potrafi bardzo polepszyć nastrój.

Twój orbitrek w mieszkaniu

Z uwagi na cechujące go różne zalety orbitrek jest stosowany w prawie wszystkich klubach fitness. Decydując się na częste treningi, powinniśmy jednak być gotowi także na spore opłaty. Dlatego lepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach może stać się zakup własnego orbitreku. Na szczęście nie będzie to trudne – takie akcesoria sprzedawane są w najróżniejszych sklepach. Warto kupić go w sieci – czyniąc tak nie tylko łatwiej trafimy na najlepszy model, lecz też dużo zaoszczędzimy, gdyż sklepy internetowe często oferują mniejsze ceny niż stacjonarne.