Szkoła tenisa dla dzieci

Szkoła tenisa dla dzieci

Uzyskaj fachową pomoc profesjonalistów z szkoły tenisa dla dzieci Kraków, kliknij tu

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest właściwy zestaw. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są także informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali naprawdę wcześnie. Najmłodsi uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze treningi mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Dylematem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się indywidualnie lub grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]