Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Szukasz dobrej oferty wyprawy w Alpy? Nie wahaj się! Skieruj się tu.

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już dokładnie każdy szlak w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, nierzadko zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje wypraw w inne góry Europy. Licznych z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze szczyty Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim w Europie, którego obszar rozciąga się kilka europejskich państw, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o zdobyciu których marzą alpiniści z całego świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Dom – 4545 m n.p.m. czy Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Les Droites lub Eiger. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla energicznych podróżników

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo intrygujących ofert przeznaczonych dla pasjonatów gór o przeróżnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak utrzymują stosowną wydolność fizyczną i nabyły już stosowne umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi zwłaszcza część szkoleniowa, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym atutem takich wypraw jest to, że organizowane są w niedużych, najczęściej 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się niezapomnianym przeżyciem, niosącym przyjemność z pokonywania naszych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]