Lekcja biologii na żywo

Lekcja biologii na żywo

Jeśli dla Twojego dziecka zajęcia lekcyjne w szkole są niewystarczające, a biologia jest jego konikiem, zajrzyj do oferty lekcji przyrody na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek i gimnazjów, jak i starsi miłośnicy matki natury.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Każdy dobry nauczyciel zdaje sobie sprawę, o ile efektywniejsza jest nauka przez praktykę. Spontaniczność takich lekcji powoduje, że przekazywane w ten sposób informacje na dłużej pozostają w pamięci. Szczególnie istotne jest to gdy mamy do czynienia z przedmiotami przyrodniczymi. Lekcje przyrody na żywo dają możliwość integracji różnych zmysłów. Uczestnicy za pośrednictwem węchu, dotyku mogą poznawać otaczającą rzeczywistość. Takich doznań dzieci nie mogą doświadczyć na standardowych zajęciach szkolnych. Empiryczne doznania aktywują większą część mózgu, pozostawiając trwalsze wspomnienia. Daje to podstawy do głębszych przemyśleń. A to jest głównym zadaniem nauki, by nie opanowywać wyłącznie suchych faktów , ale starać się zrozumieć przebieg procesów, ich skutków i przyczyn.

Czynny udział podczas lekcji przyrody na żywo, jest ich główną zaletą. Rozwijają zdolności interpersonalne, ale również wyrażania własnych opinii. Dzięki ćwiczeniom tego typu nauka może iść do przodu, a młodzi naukowcy razem z nią.