Grillowanie – o czym warto pamiętać?

Grillowanie – o czym warto pamiętać?

Spotkania przy grillu to dziś niezwykle popularny sposób spędzania wolnego czasu w gronie rodziny bądź przyjaciół. Na spotkaniach przy grillu na ogół poprzestajemy na pieczeniu kiełbaski, czasem także karkówki. Tymczasem za pomocą grilla przygotujemy zdecydowanie więcej zachwycających smakiem potraw!

Grillowanie – co trzeba mieć?

Nie da się oczywiście grillować bez grilla. W sklepach mamy wyjątkowo szeroki wybór tego rodzaju urządzeń. W zależności od ilości pieniędzy, które możemy poświęcić na grilla, możemy kupić grille elektryczne, węglowe bądź gazowe. Naprawdę często kupowane są węglowe. Ich zaletą jest przede wszystkim przystępna cena. Do tego, aby przyrządzić na nich smaczne dania, nie jest nam potrzebny ani dostęp do prądu ani butla z gazem. Natomiast bez względu na to, jaki rodzaj grilla się wybierzemy, potrzebne nam będą też dodatkowe akcesoria: wykonane z aluminium tacki, różnej wielkości szczypce czy kosze do grillowania ryb. Wytrzymałość tego urządzenia przedłuża jego właściwa konserwacja, dlatego unikajmy pod koniec grillowania zalewania grilla wodą. Nie wolno zapominać także, że zawsze po użyciu należy grill dokładnie umyć.

Grillowanie – co możemy przyrządzić na ruszcie?

Gdy brakuje nam pomysłów na pyszności z grilla, możemy szukać pomocy w Internecie. Pojawiło się w nim całe mnóstwo blogów w całości poświęconych przyrządzaniu potraw na grillu. Wyszukać można na nich wiele przepisów nie tylko na potrawy mięsne, ale także na pieczone owoce, ryby oraz warzywa. Nie powinno się zapomnieć, że grillowanie jest sztuką – mięso, które chcemy opiekać na grillu należy wcześniej odpowiednio przygotować, na przykład zanurzając je w marynacie. Zdecydowanie najczęściej przyrządzamy potrawy na grillu w okresie wiosenno-letnim. Jak się jednak okazuje, spotkania przy grillu można organizować niezależnie od pory roku. Jeżeli natomiast zamierzamy grillować podczas deszczu, należy kupić grill z pokrywą. Tego typu grill sprawdzi się także podczas silnego wiatru.