Oryginalna biżuteria z turkusem

Oryginalna biżuteria z turkusem

Chcesz kupić biżuterię z turkusem? Wejdź na www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych kamieni wydobywanych na świecie. Nic zatem zaskakującego, że chętnie sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów synonimem luksusu. Wykonywane bywają z jego użyciem broszki, naszyjniki oraz klipsy, które idealnie komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w największej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład kamienie pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. Według niektórych jest bowiem amuletem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Zapewne w ogromnej mierze stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego rodzaju sprawy – zwyczajnie doskonale wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, gdy pracujemy – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła mogą zmatowić turkus. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w puzderku wyłożonym miękką tkaniną – unikniemy tak zarysowań.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]