Naszyjniki z kamieniami – noszone od wieków

Naszyjniki z kamieniami – noszone od wieków

kliknij

Są wśród nich naturalne minerały oraz ich sztuczne odpowiedniki. Mogą mieć najróżniejsze kolory – od brązu, przez róż, aż po niebieski. Niektóre najlepiej zakładać do wieczorowych strojów, pozostałe świetnie będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków szczycą się ogromnym uznaniem– zmieniają się realia i mody, jednak nadal je chętnie zakładamy, zaś wiele z nich jest ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem o nie dbać, by posłużyły wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – jakie typ?

Rozmaitość minerałów stosowanych do produkcji naszyjników jest wielka – oprócz kryształów, szafiru czy bursztynu, dostępne są wśród nich też kamienie produkowane sztucznie. Najpopularniejsze to na pewno cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie prezentują się przy strojach tak codziennych, jak i wieczorowych.

Jak dbać o naszyjniki z kamieniami?

Kamienie szlachetne są zwykle naprawdę wrażliwe na zarysowania – przy złym użytkowaniu nietrudno więc je uszkodzić. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – ściągając je za każdym razem, gdy istnieje ryzyko ich uszkodzenia – w czasie kąpieli, przy sprzątaniu lub pracach ręcznych. Unikajmy też zakładania kilku naszyjników z kamieniami w jednym momencie – mogą się uderzały i przez to rysować.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]