Kolczyki z kamieniami – o tym warto pamiętać

Kolczyki z kamieniami – o tym warto pamiętać

Jeśli poszukujesz kolczyków z kamieniami, koniecznie odwiedź ten adres

Chociaż biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki czy wisiorki. Kamienie mogą całkowicie zmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają wszak ozdoby z kryształami, odmienny zaś te ozdobione turkusem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Które Minerały wykorzystywane przez złotników są prawdziwe, a które są syntetycznymi wyrobami? Odpowiedź potrafi zadziwić – szczególnie osoby, które nie znają się na złotnictwie.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, że duża część surowców wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw należy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia i cyrkonu, a różne odcienie są zasługą takimi domieszkom, jak chrom albo kobalt. Poza nimi, kamieniami sztucznymi są także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – opale czy diamenty

Jubilerzy dużo częściej wykorzystują oczywiście kamienie szlachetne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, mogące przybierać barwy od szarych do czerwonych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie naturalnych kamieni zazwyczaj podnosi koszty kupna tego typu kolczyków. Warto jednak zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze dużo bardziej oryginalne, niż te zdobione sztucznymi materiałami.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]