Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

lampworki, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Najpierw były produkowane samodzielnie – surowiec topiono z użyciem zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Obecnie również możemy zrobić je w domu, lecz bardziej trafionym pomysłem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą napisaliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, które pod wpływem płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na danie mu dowolnych kształtów. Paski stopionego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma otwór w samym środku – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek lub wisiorków.

Stroje do lampworków

Barwne lampworki doskonale pasują do normalnych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą dobrze wyglądały wyłącznie przy takich strojach – to tylko kwestia pomysłowości.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]