Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Znajdź biżuterię z cyrkoniami

Podczas zdobienia biżuterii powszechnie wykorzystywane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Są one olśniewającym dodatkiem, a także mają one znaczny wpływ na cenę wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród posiadanych zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie ozdobne nie pojawiające się naturalnie w przyrodzie są wytwarzane całkowicie syntetycznie. Jest to praktycznie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje składające się z niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do określania pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym cechom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.